Adsız İnsanlık

Bilim Kurgu Türkiye'den Yükseliyor....

Teklik

Teklik:

 

‘İki nokta arasındaki en kısa mesafe, yine bir noktadır.’

.

.

Teklikler, uzay/zamandaki kusurlar, defolardır. Aynı zamanda, solucan deliklerinin “uçlarını”, yani giriş ve çıkış noktalarını sabit ve sürekli olarak açık tutmakta kullanılıyorlar. Teklikleri sabit tutarak konvansiyonel yöntemlerle, yani bir gemi aracılığıyla uzaydaki değişik noktalara taşıyarak (“sürükleyerek”), solucan deliğinin menzilinin uzatılması mümkün. Bu da, sonuç olarak, bu iki nokta arasındaki uzun mesafenin zaman ve enerji harcanmadan aşılmasını mümkün kılıyor.

.

Bu teknoloji sayesinde insanlık mevcut teknolojisiyle bir kez ulaştığı noktalara bir dahaki gidişini çok daha kolay yapabiliyor, bir diğer deyişle bütün yerleşim yerlerini her zaman aynı “mahalle” içinde tutabiliyor. Aynı zamanda değişik mekânlar (gezegenler, sistemler) arasında bilgi ve haberleşme akışını da sağlıyorlar.

.

Korunmaları ve sabit tutulmaları için her teklik noktası, civarında bulunan teklik istasyonları tarafından devamlı gözetim ve bakım altında tutuluyor. Yaratılan her teklikten, daha önce yaratılan tekliklerden herhangi birine ulaşım mümkün. Bu da her an için milyarlarca kombinasyon anlamına geliyor. Bu yüzden teklikler arasındaki geçişler, bu teklik istasyonlarının vereceği izne bağlı.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret70678
İnsanlığın Adları
Saat